Reklama, promocja, marketing Usługi

Pochwal się swoją firmą! Zaproś klientów na wirtualny spacer w Google Maps

Wirtualny spacer. Dowiedz się, kto potrafi to sporządzić

Wirtualne spacery Google to ogromnie popularna forma zwiedzania różnych miejsc. Bez wysiłku w kilka sekund przenosimy się tak np. na ulice Paryża czy do dalekiego Maui na Hawajach, aby podziwiać rajskie krajobrazy. Dzięki tej metodzie mamy możliwość nie tylko turystycznie zwiedzać zamorskie zakątki świata, ale także przygotować spacer Google po naszej restauracji czy biurze oraz pokazywać je przyszłym klientom. Utworzenie takiego spaceru nie jest ani trudne, ani drogie, z kolei prezentuje się nadzwyczaj efektownie i jest skuteczne z biznesowego punktu widzenia. Czym ogólnie są spacery Google? Z jakiego powodu opłaca się ich użyć do reklamy?

Spacer Google — na czym to polega?

Spacer Google to opcja pozwalająca zdalnie zwiedzać lokalizacje z całego świata. Działa to w ten sposób, że Google wykonuje zdjęcia sferyczne (360 stopni) danego punktu, a następnie scala je i umieszcza w Mapach Google. Dzięki takim fotografiom, po kliknięciu w daną lokalizację, możemy rozglądać się na boki, w dół i w górę, jak również możemy samemu decydować, w którym stronę chcemy patrzeć. Daje to sposobność do uważnego przyjrzenia się tej lokalizacji, zupełnie jakbyśmy się tam naprawdę znajdowali. Można także przemierzać kolejne metry i docierać do sąsiednich miejsc — cały czas spoglądając w dowolnym kierunku i podziwiając otaczającą nas rzeczywistość.

Street View dla biznesu – wykorzystaj go w działaniach marketingowych

Bardzo ciekawą i zyskującą popularność usługą jest stworzenie wirtualnego spaceru VR po naszym hotelu, restauracji czy firmie. Przeciwnie do Google Street View, to my zatrudniamy fotografa, który po przybyciu na miejsce robi zdjęcia naszej nieruchomości oraz łączy je w wirtualny spacer. Koszt usługi zaczyna się od kilkuset złotych (zależy to przeważnie od wielkości nieruchomości) i trwa od jednej do kilku godzin. Sporządzony wirtualny spacer VR możemy dodać do wizytówki firmy w Google Maps obok standardowych zdjęć i dać możliwość aktualnym i przyszłym klientom odwiedzanie naszej firmy, tak samo jak zwiedzają np. ciekawe miejsca w Google Street View. Samo umieszczenie wirtualnego spaceru nie jest trudne, nie ma konieczności wnoszenia opłaty za jego utrzymanie, oprócz rzecz jasna opłat za jego stworzenie, a spacer taki możemy również umieścić na naszej firmowej witrynie.

Czy opłaca się zamówić wirtualny spacer Google po firmie?

Wirtualny spacer Google to fantastyczny sposób pozwalający na odwiedzenie danego miejsca przez potencjalnego klienta. Zdecydowanie powinno się wykonać taki spacer dla naszej firmy w celach promocyjnych. Internauci, oglądając nasz hostel, sklep czy dom do wynajęcia uzyskają masę przydatnych informacji, które pomogą im zdecydować się na skorzystanie z naszych usług. Zaczną nas także postrzegać jako rzetelna markę. Wirtualny spacer Google warto stworzyć nie tylko z myślą o klientach, ale także i dla kandydatów do pracy – jeśli oczywiście zależy nam na przyciągnięciu pracowników dobrymi warunkami zatrudnienia. Osoby, które wcześniej poznają wirtualnie warunki panujące w danej firmie, chętniej podejmą z nią współpracę. Spacer Google pomaga w pozycjonowaniu witryny i promowaniu naszego biznesu w Google Maps. Wirtualne spacery 3D działają na wszelkich urządzeniach, także tych mobilnych.

Kontakt z nami:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]