Reklama, promocja, marketing Tematyka informatyczna

W kilku zdaniach o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona popularna wśród użytkowników sieci. Ale co można zrobić, żeby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze przeprowadzona optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Co podlega optymalizacji stron internetowych?

Prawidłowo przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także zamieszczonych na niej tekstów i grafiki. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się zbyt często. Optymalizując grafikę zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Solidnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie wysokich wyników wyszukiwania i podnosi popularność serwisu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.