Reklama, promocja, marketing

Wykorzystanie koszulek reklamowych w marketingu

Podkoszulki z nadrukiem to nie tylko tradycyjna forma reklamy firmy, ale także oryginalny pomysł na podarunek dla kogoś bliskiego. Jak można zastosować personalizowane koszulki? Jakie metody druku stosuje się współcześnie przy produkcji tego typu t-shirtów?

Koszulki z nadrukiem jako narzędzie reklamy i nie tylko

Koszulki są szeroko wykorzystywane w marketingu – służą do promocji firm, usług i konferencji. T-shirt z oryginalnym tekstem może być ofiarowywany uczestnikom targów edukacyjnych bądź imprez sportowych. Firmowe logo nadrukowane na t-shirt jest wyraźne i w kilka sekund przyciąga uwagę potencjalnych odbiorców. Koszulki z nadrukiem można również użyć do integracji pracowników organizacji, np. jako część wspólnej identyfikacji nakładany w trakcie spotkań czy wyjazdów firmowych. Poza tym podkoszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można użyć w życiu prywatnym – to ciekawy pomysł na prezent, między innymi z okazji dnia imienin, uzyskania dyplomu czy Dnia Kobiet. Zabawa w gronie rodziny i przyjaciół zyska zupełnie nowy wymiar, jeżeli każdy obecny założy koszulki z humorystycznym nadrukiem.

Technologie nadruku na t-shirtach reklamowych – czy są wytrzymałe?

Personalizowane koszulki powstają dzięki użyciu najnowszych technologii druku. Przede wszystkim jest to sitodruk, czyli proces, w którym każdy kolor wzoru jest odzwierciedlony odrębnie na siatce, na przykład z włókien lub metalowej. Później barwnik przeznaczony do odzieży jest przetłaczany przez ten szablon. Powstające w tym procesie napisy lub grafiki są ogromnie wytrzymałe – podkoszulki można prać wiele razy nie martwiąc się o zrujnowanie nadruku. Sitodruk umożliwia stosowanie właściwie dowolnej barwy, a także uzyskanie interesujących efektów, m.in. gradientów, a dodatkowo jest wyjątkowo opłacalny przy dużych nakładach. Do wytwarzania gadżetów reklamowych korzysta się także z tampodruku, termodruku, folii flock i transferu cyfrowego. Termotransfer nadaje się do niskich nakładów – nawet jednego egzemplarza! Technologia ta polega na wgrzaniu w materiał folii flex lub flock. Ta metoda również charakteryzuje się wysoką wytrzymałością.