Rekreacja, hobby, sport

Aktywność dla dzieci i dorosłych – lekcje tenisa

Więcej w temacie Kraków lekcje tenisa na teniskrakow.pl/treningi-dla-doroslych/.

W dzisiejszych czasach jednym z najczęstszych sposobów na spędzanie wolnego dnia jest uprawianie sportu. Na czasie stają się zwłaszcza lekcje tenisa, które znakomicie wspomagają wydolność organizmu oraz poprawiają odporność. Prześledźmy jakie korzyści daje ten rodzaj wysiłku fizycznego.

Usuń niepotrzebną tkankę tłuszczową na lekcjach tenisa

Systematyczne treningi tenisa znacząco wzmocnią tkankę mięśniową i zapewnią usunięcie masy tłuszczowej. Kolejnym atutem jest wzmocnienie koordynacji ruchowej ciała i ogólnej wytrzymałości organizmu. Trzeba nadmienić, że wyczynowe lekcje tenisa dedykowane są nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Jeśli chcemy na poważnie zaangażować swoje dziecko w ten rodzaj aktywności fizycznej, trzeba posłać je jak najwcześniej do tzw. przedszkola treningowego. Dzięki temu nasze dziecko szybko zacznie zwyciężać rozmaite turnieje na korcie.

Lekcje tenisa – przekonaj się sam

Szkoły tenisa wyszkolą nie tylko małych mistrzów rakiety. Również osoby starsze mogą odnaleźć się na korcie. Warto wziąć udział w szkoleniu z nauczycielem, który nauczy nas najważniejszych podań oraz pokaże w jaki sposób wykonywać bekhend. Utalentowani medaliści trenowani są w ośrodkach w Krakowie i Sopocie, gdzie lekcje tenisa są najpopularniejsze. Zwróćmy uwagę na to, że nie liczy się stopień zaawansowania, ale wrodzone predyspozycje i nasze zaangażowanie. Gdy trenujemy tylko rekreacyjnie, skupmy się na czerpaniu radości z uprawiania sportu.

Kontakt z nami:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]