Podróże i turystyka Rekreacja, hobby, sport

Kto może uprawiać trekking?

Trekkingi - ta niezwykła oferta Cię zadowoli

Wędrówki po najwyższych szczytach utożsamiamy przede wszystkim z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne są najczęściej takie umiejętności – w wielu górach wytyczono bowiem szlaki, z jakimi upora się każdy turysta – jeśli rzecz jasna będzie wyposażony w właściwe sprzęty, czyli kijki zapewniające stabilność na stromych nawierzchniach oraz buty z odpowiednią podeszwą. Na najniebezpieczniejszych odcinkach potrzebna będzie również obecność dobrego instruktora, bo ten pokaże, jak używać opcjonalnego, gwarantującego bezpieczeństwo sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on niezbędny? W których miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co jest potrzebne?

Trekkingi bywają niekiedy prowadzone w bardzo technicznym terenie, co sprawia, że potrzebne okazują się sprzęty umożliwiające przejście szlaku. Najważniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, ponieważ gwarantują stabilizację nawet na oblodzonych szlakach – a na wysokich szczytach spotkać je możemy także latem. Na trudnych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne będą specjalistyczne umiejętności – dlatego nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten powie nam, jak bez ryzyka pokonać szlak.

Najpopularniejsze trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie najbardziej interesujących szczytów na świecie, które zazwyczaj okazują się niedostępne dla zwykłych turystów. Najczęściej prowadzone są w wysokich pasmach – krajowi turyści chętnie wybierają słowackie Tatry, a także do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Sporym zainteresowaniem w gronie fanów trekkingu szczyci się też Kilimandżaro oraz góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne umiejętności w wędrówkach po górach mogą natomiast wybrać się w Himalaje – trekkingi organizowane są tam na przykład u podnóża Annapurny i K2.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]