Podróże i turystyka Rekreacja, hobby, sport

Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Kilimandżaro wyprawa. Uzyskaj więcej informacji na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/

Sięganie po górskie szczyty to ambicja dużej części globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych doznań z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – z jakiej przyczyny warto się jej podjąć?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów przyciągają w głównej mierze możliwość zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, zanikające już lodowce, jak również niepowtarzalne krajobrazy. Masyw tworzą Uhuru, Shira oraz Mawenzi – trzy szczyty będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – ze względu na ogromną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu stanowi duże wyzwanie. Osoby pragnące wziąć udział w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co warto wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się również zrobić zapas medykamentów zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed zarażeniem się uchroni również właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstraszających owady oraz nakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, żeby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]