Podróże i turystyka Rekreacja, hobby, sport

O czym pamiętać, gdy planujemy wyprawy w góry?

Nie czekaj! Sprawdź jedyną taką ofertę! Wyprawy w góry w dobrej cenie.

Wiele osób wykorzystuje swój wolny czas na przemierzaniu górskich szlaków. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, wraz z upływem czasu jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wyzwań – ich pragnieniem stają się wyprawy w coraz wyższe partie gór. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wędrówki na szczyty leżące w dalekich od naszego kraju miejscach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy w góry wysokie – jak się zorganizować?

Obecnie przed amatorami górskich wędrówek otworem stoją nie tylko polskie oraz słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale również najwyższe szczyty Meksyku, Azji czy Afryki. Bez wątpienia ogromnym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na krajowym rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście asysta agencji bardzo dużo usprawnia, ale jej przewodnicy nie wdrapią się na szczyty za nas. Niezbędna jest sprawność fizyczna, która pomoże nam znieść długą wędrówkę z naprawdę ciężkim, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z dobrej jakości wyposażeniem i dostosowaną do warunków klimatycznych odzieżą.

Wyprawy w góry – jakie wymagania stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto decyduje się wziąć udział we wspinaczce wysokogórskiej – na Pik Lenina, bazę pod Annapurną, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się pewnej praktyki w podobnych do takich wyprawach, gdyż im wyżej chcemy się wspiąć, tym większe niebezpieczeństwo wystąpienia choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu czy poruszania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które powinno się bezwzględnie spełniać. Nie wolno zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Liczy się więc doświadczenie pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej konieczne jest stu procentowe dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]