Podróże i turystyka Rekreacja, hobby, sport

Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Co powinieneś wiedzieć o Himalaje wycieczka?

Himalaje wspólnie z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Należy wspomnieć też o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się polem rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w wysokich górach. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednak, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Annapurna czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]