Hobby Rekreacja, hobby, sport

Spędzasz wakacje w Pieninach? Zapisz się na rafting Dunajcem

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróży, który jest w Polsce popularny od ponad 100 lat i nadal znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnego rywala. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on dużo większe emocje od spływu kajakiem, a przy tym pozwala obcować z dziką przyrodą i podziwiać krajobrazy nieosiągalne dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting na Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług dostosowują skalę trudności szlaku do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie aczkolwiek umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana przykładowo w kajaku albo kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Rafting po Dunajcu to świetna okazja do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą wszak do najbardziej interesujących krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet całej Europy. Rafting po Dunajcu to również wspaniała opcja dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ trasa bogata w wiele przeszkód i zakoli dostarczy wielu niezapomnianych emocji.