Hobby Rekreacja, hobby, sport

Tenis dla dzieci Kraków

Uzyskaj rzetelną poradę specjalistów z szkoły tenisa dla dzieci Kraków, skieruj się tu

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale nie wszystkie dzieci lubią wysiłek fizyczny. Warto pomyśleć nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie wolnego czasu i być może wybrać grę w tenisa dla dziecka. Naukę można rozpocząć już w wieku 4 lat. Przy opanowywaniu podstaw niezbędny jest właściwy sprzęt. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa niezwykle korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną kształtowania charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do zajęć. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w sprawie doboru sprzętu. Pomocne są też informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy i umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się najwcześniej, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się samodzielnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych form gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje świetną atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej najlepiej sprawdzą się u uczniów, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Wykwalifikowany nauczyciel rozwinie taktykę gry dziecka i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Kontakt z nami:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]