Podróże i turystyka Rekreacja, hobby, sport

Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Szukasz dobrej oferty trekkingów? Nie zwlekaj! Wystarczy kliknąć w to miejsce

Wyprawy w góry mogą mieć różne postaci. Od krótkich przechadzek po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne marsze po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Niemniej jednak w zamian za nieraz ogromny trud otrzymujemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – poziomy trudności

Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Zawodowcy rozróżniają trzy poziomy trudności wypraw w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonej aktywności. Następny stopień trudności wymaga dobrej sprawności i co najmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Trzeci stopień to wyprawy dla osób z wysoką kondycją, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki najbardziej upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, sporą popularnością szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural oraz Alpy. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]