Podróże i turystyka Rekreacja, hobby, sport

Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/ uzyskasz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Sympatycy aktywnego wypoczynku zapewne poznali już nieomal wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Bieszczadach, w Tatrach oraz w Karkonoszach. Zdecydowanie są one zachwycające, jednak osoby chętnie praktykujące ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą zasmakować ekscytacji płynącej z wycieczek po mało znanym sobie terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, gdy można zachwycać się zniewalającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne stromych turni, ostrych grani i baszt skalnych

Dolomity, a więc pasmo górskie położone w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się sporą ilością turni, poszarpanych grani oraz baszt skalnych, które podczas dnia przez padające na nie światło słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najurodziwszych masywów górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i niezwykle strome stoki, oznaczono w nich także mnóstwo łatwych szlaków, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

Trekking w alpejskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych zapaleńców trekkingu niewątpliwie zachwyci wyprawa przez Dolomity po via ferratach, a więc po trasach, które zostały wyposażone w liny zabezpieczające. Plan ekskursji tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy przeszli instruktaż z zasad asekuracji i sposobów poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów bardzo forsowna, jednak ten, kto będzie w niej uczestniczył z pewnością jej zapamięta ją przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić też aktywnie zimę, przemierzając mało strome tereny na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Tre Cime oraz wierzchołkiem Averau.

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]