Podróże i turystyka Rekreacja, hobby, sport

Wyprawy górskie dla doświadczonych i amatorów gór

Dowiedz się więcej o wyprawach górskich

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi więc to, że trekkingi, wspinaczka czy turystyka górska od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowy poziom trudności tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane komplikacje mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – zwłaszcza tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób organizujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, wymagane jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne destynacje

Największą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i spore koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie tańsze są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto polskie firmy organizują również wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Kontakt z nami:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]