Robienie zakupów

Antybakteryjny żel do rąk – kto powinien go używać?

Dowiedz się, gdzie kupić antybakteryjny żel do rąk, wejdź na verdeavis.pl/higiena/dezynfekcja-rak.html

Na jednym cm2 skóry rąk może znajdować się aż pięć milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na ludzkich dłoniach przenoszą się bakterie, wirusy i pasożyty wywołujące bardzo poważne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutnie niezbędne. Za pomocą normalnego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zwykle to satysfakcjonujący rezultat, jakkolwiek w licznych sytuacjach konieczne będzie użycie dużo skuteczniejszych preparatów.

Mydło antybakteryjne – zastosowania

Mydło dezynfekujące znalazło zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w placówkach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą klientów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać też zatrudnieni w przemyśle gastronomicznym – zwłaszcza po przygotowywaniu dań z mięsa (głównie z drobiu), jajek czy mleka, ponieważ te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko zawierają pewne ilości bakterii.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najpopularniejszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, oczywiście, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać płynu lub żelu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można kupić w opakowaniach o różnych objętościach – małych, mieszczących się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do stosowania w dozownikach ściennych, często posiadających fotokomórkę bądź przystosowanych do uruchamiania łokciem.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]