Robienie zakupów Urządzanie mieszkania Wentylacja i ciepłownictwo

Biokominki wolnostojące – stabilne i bezpieczne

Gdy nadchodzą zimowe miesiące czasem marzymy o tym, żeby ogrzać się w porze wieczoru przy kominku. Wydawać by się mogło, iż mieszkając w mieście jest to niemożliwe, bowiem w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy wykorzystać biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to doskonałe rozwiązanie dla luksusowych hoteli, loftów czy mieszkań. Nie potrzebują podłączenia do komina, gdyż używane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, z tej przyczyny ich czyszczenie jest łatwe, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co najważniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu mieszkania, ważne tylko, żeby zagwarantować mu stosowną cyrkulację powietrza, gdyż spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zechcemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, zwłaszcza tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one też niezwykle stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bo nie generuje tak dużej dawki ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego zalety estetyczne powodują, że jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dostosujesz do każdego wystroju wnętrza

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dobrać do praktycznie dowolnego stylu wnętrza. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim designem staromodny kominek. Ci, którzy urządzili mieszkanie w stylu vintage, czyli na modłę lat 60-tych, również znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o jajowatym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz pokaźne biokominki do wystawiania na zewnątrz, które są zaopatrzone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wzorów wielu modeli są słynni i poważani projektanci.