Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Więcej informacji o bryczesach do jazdy konnej

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, ogromnych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale również odpowiednich elementów odzieży, które nie będą krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Charakteryzują się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie uszyte spodnie bryczesy powinny być ciasne i elastyczne, a przy tym nie krępować ruchów i umożliwiać wygodną jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak kupić najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być przede wszystkim dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując właściwych spodni jeździeckich należy upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wytwarzany z silikonu, skóry ekologicznej lub innych materiałów zapewniających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, obejmujący też uda i łydki. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Istotne są także walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszenie.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]