Robienie zakupów Uroda i kosmetyki

Bursztyn w biżuterii

Zamów biżuterię z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem nadal jest popularna – tak wśród młodzieży, jak i nieco starszych osób. Jej popularność nie powinna jednak zaskakiwać – złoto Północy jest wszak jednym z najatrakcyjniejszych materiałów, a łatwość jego obróbki sprawia, że wykonane z niego naszyjniki można dopasować do przeróżnych mód. Aby cieszyć się jej wyglądem, musimy o bursztyn właściwie się zatroszczyć. W jaki sposób? Przeczytajcie opracowany przez nas artykuł.

Warunki przechowywania biżuterii z bursztynem

Bursztyn to bardzo wrażliwy surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Jantarowy naszyjnik musimy zabezpieczyć jedwabną tkaniną, a potem szczelnie otulić plastikowym workiem oraz włożyć do drewnianej szkatułki. Pamiętajmy, by w jednej paczce nie trzymać dwóch przedmiotów – mogą się bowiem porysować.

Czyszczenie biżuterii z bursztynem

Jantar nie toleruje mocnych substancji czyszczących. Słuszniej więc zrobimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze substancje – na przykład oliwę z oliwek oraz kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona delikatną ścierką, lekko zwilżoną wodą – pod żadnym pozorem nie możemy użyć jej za dużo.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w szufladzie wiekową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie stale robi niesamowite wrażenie, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Czy da się ją odrestaurować? Próbując uczynić to sam, możesz tylko jeszcze bardziej ją uszkodzić – powinieneś więc zwracając się do jubilera.

Kontakt z nami:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]