Branża budowlana Robienie zakupów

Cechy nowoczesnych blachodachówek

Jeśli potrzebujesz nowoczesnych blachodachówek, koniecznie wejdź na http://tinyurl.com/v95fpfq

Blachodachówki to dziś jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Oczywiście duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to też bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę silne.

Blachodachówki – charakterystyka oraz zalety

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wody i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Odpowiednio dobrane powłoki lakieru są też odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. Żeby jednakże cieszyć się tymi atutami, blachy dachowe rekomenduje się kupować w przetestowanych punktach – najlepiej wprost od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy remontach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy stawianiu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Kontakt z nami:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08