Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Dowiedz się, gdzie zamówić shuttersy na okna, wejdź na skyshutters.pl.

Projektując wystrój wnętrza, rzadko poświęca się dużo uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na tradycyjne aranżacje, czyli firanki i zasłony, które czasami zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Nadrzędną cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się i można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od fantazji lokatorów. Producenci wytwarzają je z drewna, PCV, jak również z płyt MDF. Shuttersy montuje się przede wszystkim na oknach, jednakże jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach i w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się jeszcze okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno kina lub ekranu telewizora, ponieważ te okiennice są niesłychanie popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich oraz RPA.

Dekoracyjne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez użycia sznurów

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters świetnie wyglądają, mają one również praktyczne zastosowanie. Dzięki nim można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: w gorące miesiące uniemożliwiać gromadzenie się nadmiaru ciepła w domu, a zimą – utrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i nie ma zazwyczaj trudności, żeby zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo luksusowy wygląd, zatem podwyższają wartość domu. Warto dodatkowo uwydatnić, że nachylenie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez użycia linek, co rodzice ciekawskich dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierzaków, które mogłyby zaplątać się sterczące linki, uznają zapewne za duży plus.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]