Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Zamów lampę solną.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po świecie, a czasami nabywamy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej służą jako pospolite ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są estetyczne i łatwo można je dobrać do wystroju pomieszczenia, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma kamieni o identycznych kształtach i siatce krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy parający się produkowaniem tych lamp, nadają im bardziej regularne formy, przykładowo kuli albo walca.

Lampa solna a wytwarzanie anionów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi osobom borykającym się z astmą czy alergią. Światło, jakie emitują te lampy, jest przyjemne i kojące, dlatego poleca się nabycie ich osobom cierpiącym na bezsenność albo stres, ponieważ dzięki nim można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na biżuterię i przepiękne świeczniki, a pokaźne bloki z soli stosuje się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Kontakt z nami:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]