Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Czym charakteryzuje się mesz dla koni?

Chcesz zamówić mesz dla koni? Wejdź na horse-trade.pl/pl/c/Mesze/342.

Mesz to karma o wysokiej zawartości odżywczej, którą można podawać wszystkim koniom bez względu na ich codzienny tryb życia oraz stopień aktywności. Co istotne, mesz jest lekkostrawny i dostarcza ustrojowi zwierzęcia składniki odżywcze, których zadaniem jest m.in wzmocnienie układu trawiennego, a także wyregulowanie procesu trawienia.

Mesz – produkty znajdziesz w sklepie bez problemu

Przyrządzanie meszu samemu jest czynnością nieco czasochłonną, jednak nie jest to zbyt złożone, a produkty do jego wykonania są są ogólnie dostępne. Fundamentem każdego meszu dla koni są siemię lniane, otręby pszenne oraz owies. W części receptur na mesz wymienia się sól, jednak można dostarczyć ja koniu w lizawce, która da mu więcej satysfakcji. Prócz przytoczonych powyżej produktów do meszu można wrzucić szereg smakołyków lubianych przez konie, jak przykładowo cząstki bananów, pietruszka, melasa, miód bądź koper. Online można odszukać mnóstwo różnych receptur na mesz dla koni, od niezmiernie prostych do takich z ogromnym wykazem komponentów. Dobrze przetestować kilkanaście z nich, by przekonać się, który ostatecznie przypadnie do gustu naszemu zwierzęciu.

Jak często serwować mesz zwierzętom zdrowym i chorym?

Warto pamiętać, iż rekomenduje się karmić meszem zdrowe konie mniej więcej dwa razy na tydzień, a zwierzętom cierpiącym na kolki, wrzody i inne problemy związane z trawieniem, specjaliści zalecają tę dietę częściej, nawet każdego dnia. Nadzwyczaj istotne jest, żeby mesz serwować koniom ciepły. Dlaczego? Jeden z podstawowych komponentów meszu, czyli nasiona lnu, po podgrzaniu formuje śluz, który później otacza ścianki żołądka oraz jelit zwierzęca, co w rezultacie łagodzi stany zapalne i podrażnienia. Z uwagi na to, że samodzielne ugotowanie meszu trwa zwykle 3-4 godziny, w sklepach dostępne są gotowe mieszanki, które po dodaniu ciepłej wody można po paru minutach podawać zwierzętom.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]