Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Shuttersy w salonie. Dowiedz się więcej na https://bit.ly/3icSrTd.

Shutters, innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okna można zastosować również w europejskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż modne w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości promieni słonecznych wnikających do pomieszczenia

Shuttersy w salonie lub w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale także przytulne. Opcja wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza, co pozwala m.in. na delikatne jego ściemnienie, kiedy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego zaciemnienie, gdy chcemy obejrzeć serial.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Swoboda kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak z jeszcze innej przyczyny – z ich pomocą można efektywnie korygować temperaturę pokoju, która w dużej mierze oddziałuje na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w okresie zimowym o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Ponadto okiennice typu shutters lepiej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu niż w fałdkach firanek, a ich pielęgnacja jest niezmiernie prosta i trwa dosłownie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecka.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]