Robienie zakupów

Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Więcej informacji o środkach do dezynfekcji

Profesjonalne środki antyseptyczne pozwalają zachować czystość różnych powierzchni. Jak działają i gdzie są stosowane? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich skład

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na organizm człowieka. Specjalistyczne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków do dezynfekcji z reguły znajdziemy poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, alkohol, a także mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu oraz oleje (np. do instrumentów chirurgicznych).

Przeznaczenie środków odkażających

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach gastronomicznych, medycznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania blatów, podłóg, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują również zastosowanie przy czyszczeniu maszynek do mięsa, krajalnic, blenderów, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność zwłaszcza w przypadku powierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]