Robienie zakupów

Kapsle i pudełka na monety – zachowaj numizmaty w idealnym stanie

Tu kupisz kapsle na monety.

Pasjonaci numizmatyki są świadomi, iż wartość kolekcjonowanych przez nich eksponatów może zwiększyć się wyłącznie wtedy, jeśli zachowają się one w jak najlepszym stanie. Jak zatem chronić zarówno niesłychanie cenne, ale również mniej wartościowe numizmaty? Zalecamy specjalne pudełka i kapsle.

Kapsle na monety – osłaniają numizmaty przed oddziaływaniem wody i powietrza

Kolekcjonerzy odczuwają przyjemność nie tylko z samego gromadzenia monet, ale również z ich klasyfikowania, oglądania bądź pokazywania innym miłośnikom numizmatów. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki monety, w szczególności egzemplarza w stanie idealnym wybitego z delikatnego kruszcu (m.in. ze srebra), może spowodować jej porysowanie. Z tej przyczyny zaleca się przechowywać bardziej wartościowe okazy w kapslach na monety, które produkowane są w kilkunastu wielkościach dopasowanych do średnic najczęściej spotykanych okazów kolekcjonerskich. Kapsle wytwarzane są z tworzywa sztucznego o wysokim stopniu przezroczystości, i choć bez trudności się je otwiera i zamyka, są one hermetyczne i dobrze chronią monetę przed destrukcyjnym oddziaływaniem wody czy powietrza. W sklepach dla kolekcjonerów monet dostępne są dwa rodzaje kapsli na monety – okrągłe oraz kwadratowe, z piankowym wkładem dostosowanym do przechowywania numizmatu o określonej średnicy. Niesłychanie ważny jest staranny dobór wielkości kapsla do szerokości monety, bo to unieruchomi ją w środku kapsla i ograniczy ryzyko uszkodzenia jej rantów, rewersu i awersu.

Łatwe przeglądanie kolekcji w kapslach – pudełka na monety

Kapsle są doskonałą metodą przechowywania numizmatów, ale jak łatwo oglądać eksponaty, kiedy są w nich trzymane? Polecanym rozwiązaniem jest nabycie pudełka na monety od tej samej firmy, której kapsle już mamy. W pudełku umieszczamy kwadratowe kapsle w rządku w wyodrębnionych przegródkach. Da się w nich także składować numizmaty w tekturowych holderach – tych pomieści się tu zdecydowanie większa ilość niż plastikowych kapsli. Kapsle i pudełka na monety od uznanych producentów potrafią skutecznie chronić eksponaty nawet przez 15 lat!

Kontakt z nami:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]