Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Sprawdź, gdzie nabyć toczki do jazdy konnej, wejdź na horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu sporą prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest z reguły wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien posiadać odpowiednie atesty, a także umożliwiać regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]