Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Więcej informacji o listwach drewnianych

Z pozoru są mało ważnym detalem, ale ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli i chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF albo PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]