Robienie zakupów

Magazyny namiotowe – tanie i funkcjonalne

Rozwój firmy niemal zawsze wiąże się z potrzebą zwiększenia używanej przez nią powierzchni. O ile w przypadku pomieszczeń biurowych nie powinno to sprawić trudności, to mogą one pojawić się, kiedy niezbędna będzie rozbudowa składów. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by zrobić to niewielkim nakładem czasu i, co najważniejsze, funduszy. W takich sytuacjach warto postawić na namioty magazynowe, które mimo niskiej ceny i szybkości budowy oferują funkcjonalność i przestrzeń na poziomie stalowych lub murowanych hal.

Całoroczne magazyny namiotowe

By móc korzystać z tych zalet, wybierając namiot magazynowy upewnijmy się, że jest on przystosowany do całorocznego użytku. Aby dany namiot sprawdzał się zarówno zimą, jak i latem, musi być on posiadać stabilną konstrukcję ze stali nierdzewnej z niezawodnym systemem instalacji jej poszczególnych części. Szczególnie istotne okazują się właściwości materiału, z którego wykonano poszycie. Musi on radzić sobie w kontakcie z promieniami słonecznymi, ale też być wytrzymały na niszczycielskie działanie gradu, deszczu, wiatru oraz śniegu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest poza tym system niwelujący skraplanie się wody we wnętrzu namiotu.

Namiot magazynowy – jakie ma wymiary

Namioty magazynowe dostępne w wielu wariantach, co ułatwia wybór obiektu odpowiedniego do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Długość takich namiotów waha się przeciętnie od 4 do 100 metrów, zaś szerokość wynosi od 3 do 8 metrów. Warto również dodać, że w razie potrzeby w łatwy sposób można rozbudować bazę magazynową, scalając wiele namiotów w większy obiekt za pomocą specjalnego systemu.