Robienie zakupów Uroda i kosmetyki

Maski do włosów – co warto o nich wiedzieć?

Chcesz zamówić naturalne maski do włosów? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Włosy narażone są na szereg destruktywnych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie wpływają między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, ekstremalne temperatury czy też słońce. Jednakowo szkodliwa może okazać się koloryzacja, zasypianie z wilgotnymi włosami, stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy czy też użycie nieodpowiednich kosmetyków. To sprawia, że włosy potrzebują ciągłej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego wykorzystać odżywkę. Nierzadko jednak ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Co odróżnia maski nawilżające do włosów od odżywek?

Naturalne maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie aniżeli zwykłe odżywki. Lepiej także zabezpieczają włosy. Fryzjerzy często nazywają je „posiłkiem” dla włosów – są źródłem składników odżywczych, które umożliwiają odbudowę nawet najbardziej zniszczonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego pozostawienia na włosach. By przeniknęły w głąb włosów oraz skóry, powinno się je spłukać nie wcześniej niż po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich intensywne działanie, rekomenduje się powtarzać to raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki mają skład?

W porównaniu do odżywek, maski do włosów zawierają więcej składników wpływających na polepszenie kondycji włosów. W zależności od zastosowania danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być zestawione tak, aby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) albo by je zregenerować. W tym celu stosuje się takie składniki jak keratyna, silikony, a także wszelkiego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów mają w sobie ponadto wyciągi roślinne (między innymi z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]