Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Ochraniacze dla koni – czy to ważny element wyposażenia zwierzęcia?

ochraniacze dla konia

Ci, którzy po prostu nie są zainteresowani jazdą konną, często są zaskoczone, że nogi koni trzeba zakrywać ochraniaczami. Wachlarz artykułów tego typu jest bardzo szeroki i na rynku dostępnych jest kilkaset ochraniaczy dla koni wyprodukowanych z najrozmaitszych surowców. To powoduje, iż nawet doświadczeni jeźdźcy mają nieraz kłopot z ich wyborem.

Jak wybrać ochraniacze dla koni?

Nadrzędnym kryterium doboru ochraniaczy, które trzeba nałożyć koniowi, jest rodzaj aktywności, jaką w danym momencie podejmuje zwierzę. Jest kilka rodzajów ochraniaczy: skokowe, ujeżdżeniowe, rajdowe, crossowe, stajenne, transportowe i specjalistyczne, a każde z powyższych wypełnia odrobinę inne zadanie. Przykładowo, ochraniacze ujeżdżeniowe minimalizują niebezpieczeństwo wystąpienia stłuczeń, urazów mechanicznych, a nawet skaleczeń, które niekiedy przytrafiają się w trakcie ćwiczeń ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego rodzaju doskonale absorbują siłę uderzenia, a zarazem podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się mocną budową skupioną na zabezpieczeniu tylnej części i boków kończyny zwierzęcia, co chroni ją w razie zahaczenia o drążek przeszkody. Nogi koni sportowych, które z racji udziału w najrozmaitszych zawodach jeździeckich przewożone są raz za razem nawet setki kilometrów od stadniny, zabezpieczają ochraniacze transportowe. Powinny one być wytworzone z tworzyw, które nie doprowadzą do powstania uszkodzeń skóry nawet w trakcie wielogodzinnej podróży. W sklepach jeździeckich znajdziesz też kaloszki dla koni, które zaprojektowano z myślą o zwierzętach, które się ścigają. Kaloszki osłaniają piętkę koni, które w trakcie galopu uderzają tylnymi kończynami o przednie.

Z jakich materiałów wytwarzane są są ochraniacze dla koni?

Jeźdźcy poszukujący ochraniaczy dla koni znajdą niezmiernie obszerną ofertę artykułów, różniących się od siebie zarówno kosztem, jak i materiałem, z których są produkowane. Rzecz jasna, najbardziej atrakcyjne wizualnie są ochraniacze skórzane, jednak trzeba o nie należycie troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie szybko będzie trzeba wymienić je nowe. Inne tworzywa, z których produkuje się ochraniacze, to trwały i lekki neopren oraz inne tworzywa syntetyczne. W sklepach można kupić również kaloszki dla koni produkowane z kauczuku.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]