Robienie zakupów Usługi

Oryginalny element prywatnych ogrodów, tarasów lub patio – rzeźby z brązu

Rzeźba jest jedną z pierwotnych form artystycznego wyrazu. Pierwsze jej formy pojawiły się już wiele tysięcy lat temu i nadal są obecne w rozlicznych dziedzinach naszej egzystencji. Spotykamy je najczęściej tam, gdzie obcujemy ze sztuką – w muzeach, kościołach i w galeriach, ale też w przestrzeni ogólnodostępnej: na ulicach i rynkach, w gmachach firm, a nawet w galeriach handlowych. Wszechobecność rzeźb w codziennym życiu jest na tyle duża, iż nie całkiem orientujemy się, że dzieła tworzone dłońmi rzeźbiarzy widujemy praktycznie na co dzień. W naszym wpisie podamy kilka przykładów potwierdzających powyższe stwierdzenie.

Odlewy artystyczne w uczelniach wyższych oraz biurach

Prace rzeźbiarzy, również gdy przedstawiają wysokie walory estetyczne oraz artystyczne, często są przez nas traktowane jako tło – w przestrzeni miejskiej (chociaż nie tylko) są wszak spotykane wręcz na każdym kroku. Monumentalne pomniki, a także rzeźby rozmieszczone na ulicach, na zieleńcach bądź w przydomowych ogródkach, obecne są wszak w zdecydowanej większości miast. Ponad to nierzadko można je zobaczyć też w wielu budynkach. Są dekoracją m.in. w biurach, szkołach czy innych gmachach użyteczności publicznej

Rzeźby z brązu. Kto je przygotuje?

Podane wyżej przykłady dotyczą w głównej mierze znacznych, nieruchomych rzeźb. Aczkolwiek stanowi to mniejszą część wszystkich rzeźb obecnych w naszym powszednim życiu. Zdecydowana większość z nich to jednak nieduże dzieła, stworzone z myślą o prywatnym użytku – na przykład statuetki okolicznościowe, nagrody na zwycięzców konkursów bądź popiersia wykonywane na zlecenie. Inicjatorzy rozmaitego typu plebiscytów lub turniejów sportowych nie mają z tym trudności, bowiem kupno rzeźby na zamówienie (figur z brązu czy innych stopów) nie jest znacznym wydatkiem, a ich wykonanie należy po prostu polecić zawodowemu artyście.