Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Pomysły na zastosowanie rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc to jeden z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które pragną mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. To też fantastyczny pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale nie skutkujące stuprocentowym zaciemnieniem. Najbardziej lubianym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini oraz na wymiar.

Rolety dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale innych odcieniach, to następna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieograniczone. Właściwie dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić drzemkę lub odpoczynek, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują też do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią też rolę dekoratywną. Współczesne wzornictwo i szerokie spektrum kolorystyczne sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.