Robienie zakupów Urządzanie mieszkania

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Chcesz zamówić shuttersy? Zobacz tutaj

Planując wystrój domu, sporadycznie przeznacza się dużo uwagi na okna. W większości wypadków decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które niekiedy zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego wytwarzane są okiennice dekoracyjne shutters

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, w zależności od kaprysu lokatorów. Wykonuje się je z polichlorku winylu (PCV), płyt MDF, jak również z drewna. Okiennice wewnętrzne shutters zakłada się głównie na oknach, jakkolwiek tak samo dobrze będą wyglądać na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach widuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale gros osób z pewnością kina lub telewizji, bowiem te okiennice są niezwykle popularne na terenach z ciepłym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich i RPA.

Zalety wewnętrznych okiennic typu shutters

Niezależnie od tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale wyglądają, mają one również zastosowanie. Przy ich użyciu można regulować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące miesiące powstrzymywać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów wnętrz i da się je umieścić je na większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, iż są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie szykowny wygląd, a więc zwiększają wartość domu. Trzeba też uwydatnić, iż shuttersy są regulowane bez pomocy linek, co właściciele psotnych psów i kotów oraz rodzice małych dzieci, które rozerwać sterczące łańcuszki, uznają z pewnością za dodatkowy plus.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]