Branża budowlana Robienie zakupów

Środki do ochrony drewna – bejca, ług i woski do drewna

Chcesz kupić wosk do podłóg? Wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to produkty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego powinno się konserwować nimi meble?

Wykorzystanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno to materiał, który tworzy w pomieszczeniu przytulną atmosferę. To surowiec popularnie używany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (podłogi, balustrady, okładziny na schody). Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienaruszonym stanie przez długi czas. Znakomite rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – np. pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Znajdujące się na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki, a także wiele innych elementów. Natomiast środki używane do pielęgnacji i zabezpieczania podłóg nadają im olśniewający połysk, co bez wątpienia podnosi walory estetyczne desek. Starannie zestawione składniki zawarte w impregnatach powodują, że parkiet jest bardziej odporny na zużycie i uszkodzenia. Warto niemniej jednak pamiętać, że drewniane podłogi powinny być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Kontakt z nami:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]