Rzeźby do ogrodu mogą zostać ustawione nie tylko na prywatnych posesjach, ale również w przestrzeni miejskiej. W jakiej technice się je sporządza? Kto na ogół kupuje fontanny w formie dekoracyjnej figury i rzeźby do ogrodu?
Nowoczesne rzeźby ogrodowe – śmiały sposób na dopełnienie przestrzeni
Rzeźby ogrodowe stają się coraz popularniejszą metodą urozmaicenia przestrzeni publicznej oraz prywatnych ogrodów. Dzisiaj znacznym zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wytworzone techniką odlewu, których forma została dostosowana do preferencji klienta, jego predyspozycji, jak również rozmiarów ogrodu. Na ogromnych powierzchniach bardzo dobrze sprawdzą się pokaźne, masywne dzieła, które oczarowują swoim dostojnym stylem. W mniej rozległych ogrodach rekomenduje się natomiast wykorzystanie niewielkich rzeźb. Klienci mogą wybierać pomiędzy rzeźbami minimalistycznymi lub wręcz przeciwnie – zdecydować się na bogate wzory. Wybór odpowiedniej figury powinien być podyktowany stylem ogrodu oraz tym, jaki skutek pragniemy finalnie otrzymać. Ogromnym popytem cieszą się również niecodzienne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury takie są znakomitą formą dekoracji przestrzeni.
Przed siedzibą firmy i urzędem – gdzie postawić rzeźby do ogrodu?
Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest kupowana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Rewelacyjnie prezentuje się w parkach, gminnych zieleńcach, laskach, może także być ozdobą terenu przy placówce naukowej, hotelu, gmachu ministerialnym, muzeum czy też innym obiekcie o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby kupują także osoby prywatne, które chcą nadać swojemu ogrodowi niesamowity klimat. Można wybrać dzieło stylizowane na antyk lub zdecydować się na prostą rzeźbę, która uwydatni nowoczesny charakter ogrodu. Modne stają się też okazałe rzeźby orientalne, które będą stanowić fenomenalne dopełnienie ogrodu w stylu chińskim.