Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów

Sztylpy i czapsy skórzane a oficerki – czym się różnią?

Znajdź sztylpy skórzane

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sklepach głównie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są także modele wykonane z tkaniny lub tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Kontakt z nami:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]