Robienie zakupów

Worki na pojemniki euro, spożywcze i inne produkty z polietylenu

worki foliowe do skrzynek euro e2, worki na pojemniki

Folia polietylenowa to materiał, bez którego nie wyobrażamy sobie dziś życia. Wyrabia się z niej nie tylko worki stosowane w domach, ale też artykuły foliowe, z których korzysta się m.in. w branży spożywczej.

Worki foliowe z polimeru etenu – właściwości oraz zastosowanie tego surowca

Polietylen, inaczej polimer etenu, wykorzystywany jest chętnie w przemyśle. Najpowszechniejsza jego forma to przypuszczalnie worki na śmieci. W ich produkcji stosuje się zarówno polietylen o dużej gęstości (oznaczany jako HDPE), jak i polietylen niskiej gęstości (LDPE). HDPE cechuje się lepszą odpornością mechaniczną oraz topi się w wyższej temperaturze, lecz jest mniej przezroczysty. Z folii tego typu produkuje się między innymi solidne worki na śmieci. Z kolei LDPE jest bezzapachowy, transparentny i bardziej miękki, a tym samym nadzwyczaj giętki. Nie jest tak wytrzymały na wysokie temperatury, lecz w tych niskich utrzymuje swoją elastyczność. Przydaje się to w sektorze spożywczym, w szczególności tam, w których magazynuje oraz dostarcza się artykuły w temperaturze poniżej zera. Na potrzeby sektora spożywczego z LDPE wytwarza się worki foliowe na mięso euro dopasowane do skrzynek w kilku rozmiarach. Co ważne, worki do tego przeznaczone powinny mieć certyfikaty pozwalające im na kontakt z pożywieniem.

Inne artykuły foliowe z polietylenu

Z polimeru etenu wytwarza się również sporo innych produktów dla rozlicznych sektorów przemysłu. To między innymi różnego rodzaju opakowania, przezroczysta folia pakunkowa (także ta termokurczliwą), zakrętki, a nawet żagle i mocne żyłki. Jest to też tworzywo, z którego krajowy producent odzieży ochronnej, spółka Global Food Hygiene, zaprojektował przezroczyste, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla fryzjerów. Peleryny produkowane są w dwóch rozmiarach i w paru barwach, a sprzedawane są w formie poręcznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Kontakt z nami:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]