Urządzanie mieszkania

Drewniane panele podłogowe – poznaj zasady ich montażu

Więcej informacji o podłogach drewnianych Baltic Wood.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je zamontować w naprawdę kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu ich od podłoża – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych kilka godzin temu – powinieneś odstawić je na kilka dni – dzięki temu pozbędą się nadmiaru wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o jednym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pokoju. Przed ich położeniem, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem później trudniej będzie je zwrócić. Zadbaj również o temperaturę podłoża – koniecznie musi przekroczyć piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Podobnie jak inne produkty drewnopochodne, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w domu. Należy więc zapewnić im dylatacje o szerokości minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli zamontujesz również listwy podłogowe.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]