Urządzanie mieszkania

Na co zatem zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy?

Przeglądając reklamy salonów meblowych często natykamy się w ich ofercie na działy skupiające fotele komputerowe dla graczy. Większa część klientów najczęściej nie widzi różnic między takimi fotelami a fotelami do pracy przy komputerze, jednak zagorzali gamerzy wiedzą, że dobre krzesło gamingowe jest nieodzowne, gdyż zauważalnie podnosi komfort gry.

Krzesła gamingowe – stabilność, solidność i opcja regulacji

Przez minione trzydzieści lat gry komputerowe zyskały porywającą popularność i błyskawicznie przeszły z salonów gier do naszych domów. Powstał także e-sport i coraz większy odsetek osób nie tylko po prostu sięga po gry dla zabawy, lecz wręcz przesiaduje przed komputerem kilkadziesiąt godzin w tygodniu trenując do ważnych zawodów. Dlatego też potrzebne im są odpowiednio zaprojektowane krzesła gamingowe, których najważniejszym zadaniem jest danie graczom dobrego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu w trakcie kilkugodzinnych rozgrywek. Na co wobec tego zwrócić uwagę szukając fotela dla gracza? W pierwszej kolejności dowiedz się, w jakim stopniu umożliwia on ustawienie elementów wpływających na jego funkcjonalność, takich jak wysokość siedzenia, zagłówka i podłokietników, rozłożenie poduszek na odcinku lędźwiowym i piersiowym czy kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Kluczowe są również tworzywa z jakich wyprodukowany jest taki fotel – musi być stabilny, wytrzymały nawet na znaczne obciążenia, a na elementach mających styczność bezpośrednio z ciałem gracza (np. na podłokietnikach) musi być pokryty materiałem, który nie spowoduje zaczerwienienia czy uszkodzenia skóry.

Koszt foteli dla graczy

Koszt krzesła dla gracza jest wysoki – cena najtańszych foteli tego typu oscyluje w okolicach 300 zł, natomiast w przypadku modeli od uznanych producentów nierzadko znacznie przekracza granicę 1000 zł. Skąd bierze się taki wachlarz cen? Tańsze modele krzesła dla graczy są wytworzone z surowców niższej jakości i z reguły dają nieznaczną możliwość regulacji, jednak bez problemu spełnią potrzeby osób, które spędzają przed komputerem po kilkanaście godzin w tygodniu. Fotele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy są często powleczone bardzo mocną prawdziwą skórą, mogą udźwignąć ogromne obciążenie (nawet do 120 kg!), dają szeroki zakres regulacji indywidualnych modułów oraz posiadają takie udogodnienia, jak podnóżki, skrytki na drobiazgi czy uchwyty na napoje.