Finanse i rachunkowość Usługi

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Dowiedz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice na brabis.pl.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach okazuje się zazwyczaj powodem sporych problemów. Mikrofirmy zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, a ich szefowie często nie przygotowani na to, by prawidłowo pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu z nas – wystarczy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, że poziom usług okaże się satysfakcjonujący?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy specjalistom

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy profesjonalistom, otrzymamy gwarancję, iż konsekwencją ewentualnych kontroli prowadzonych przez fiskusa nie będzie wystawienie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy oraz pracy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Należy też wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem mnóstwo spraw można koordynować z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się tylko cennikiem porad – nadzwyczaj niskie koszty obsługi nierzadko zwiastują jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy posiadają wymagane certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. bądź certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]