Usługi

Coaching kariery zwiększy Twoje szanse na rynku pracy

coaching kariery

Doradztwo zawodowe umożliwia poznanie Twoich mocnych stron i wykorzystanie skrytego potencjału. Czemu opłaca się zainwestować w swoje kompetencje zawodowe? Na czym obecnie polega coaching kariery?

W czym może pomóc coaching kariery?

Coaching kariery odbyty z kompetentnym doradcą zawodowym służy nie tylko tym, którzy dopiero zaczynają swoją karierę, ale również wieloletnim pracobiorcom, którzy szykują się do zmiany pracy, chcą obronną ręką przetrwać reorganizację w korporacji bądź czują strach przed przemianami w sektorze zatrudnienia. Doświadczony doradca zawodowy wspiera na wielu płaszczyznach – objaśnia jak przygotowywać się do rozmowy o pracę, aby pozytywnie przebrnąć rekrutację oraz jak podnieść tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, niezbędne w życiu zawodowym. Coach kariery zajmuje się także wsparciem w prawidłowym przygotowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, Curriculum Vitae lub portfolio projektów, tak, by przyciągnęły uwagę potencjalnych pracodawców, a przez to zwiększyły szansę na to, iż kandydat będzie zaproszony na rozmowę. Nie bez znaczenia jest także szkolenie z autoprezentacji – to jeden z najważniejszych aspektów, który wysoko oceniają rekruterzy.

Kto powinien skorzystać z oferty coachingu kariery?

Pragniesz sterować ścieżką swojej kariery zawodowej tak, aby w końcu odnieść sukces na rynku pracy? A może zastanawiasz się czy zmienić specjalizację, ale nie masz pewności, jaka praca da Ci radość i jednocześnie porządne zarobki? Coaching kariery sprawi, że odkryjesz swoje mocne i słabsze cechy, zaczniesz posługiwać się drzemiący w Tobie potencjał i osiągać sukcesy zawodowe. Kompetentny doradca zawodowy wspomoże także kierowników wyższego szczebla tudzież innych wysoko kwalifikowanych specjalistów potrzebującym fachowych konsultacji. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do wyznaczenia potrzeb doradczych – na tym etapie zostaje uzgodnione, czego oczekuje uczestnik, jakiej pomocy potrzebuje i jaka liczba spotkań z doradcą zawodowym pozwoli uzyskać przewidziany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]