Usługi

Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Skieruj się tutaj, jeśli potrzebujesz więcej wiadomości o nieszczelnych oknach.

Stan techniczny okien ma ogromny wpływ na komfort domowników. Okna ochraniają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale również izolują je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone lub źle wyregulowane okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – co należy wiedzieć?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz w roku. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają już nie tylko w Warszawie oraz innych większych aglomeracjach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]