Usługi

Gdzie zamówić usługę sprzątania strychów i piwnic?

Niektóre śmieci nie powinny trafić do zwyczajnego pojemnika na odpady komunalne. Przyczyny tych ograniczeń są różne – niekiedy odpady są po prostu za duże, innym razem zakazują tego obowiązujące w Polsce przepisy. Co czynić z takimi problematycznymi śmieciami? Powinniśmy zawieźć je do gminnego PSZOK-u, czyli punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie musi funkcjonować co najmniej jeden PSZOK, aczkolwiek w najsilniej zaludnionych miejscowościach czasem mamy możliwość wybierać spośród wielu punktów. Na nieszczęście to rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla osób, które mają swój samochód oraz sporą ilość wolnego czasu. Pozostali odpowiedzialnie uczynią, wybierając wynajem kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i renowacje – dlaczego warto wypożyczyć kontener na śmieci?

W czasie przeróżnego rodzaju prac generowane są nietypowe odpady. Przeważnie są to przebudowa obiektów budowlanych oraz – idzie głównie o spore wolumeny gruzu, ale też opakowań po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera będzie też świetnym wyjściem, jeżeli planujemy opróżnianie strychu – wówczas zbierzemy do niego wszelkie niepotrzebne od dłuższego czasu sprzęty, niemodne meble i zepsute urządzenia. Prace budowlane czy opróżnianie strychów będą jeszcze mniej uciążliwe, jeżeli z okna domu do kontenera podłączymy specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przenieść odpady bez potrzeby częstego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Jak działa usługa sprzątania strychów i piwnic oraz kontenerowego wywozu śmieci?

Kontenerowy wywóz rozmaitych odpadów, ale także sprzątanie strychów, to usługi oferowane m.in. przez przedsiębiorstwo DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej objętości, który ten przez czas określony w umowie może zapełnić niepotrzebnymi meblami bądź odpadami remontowymi. Pojemnik jest w następnej kolejności odbierany z miejsca prac, a nagromadzone odpady przekazywane są do miejsca, w którym zostaną zutylizowane zgodnie z aktualnymi przepisami.