Usługi

Komunia – jak je zorganizować i jak wybrać odpowiednią salę?

Pełna oferta sali komunijnej.

Impreza komunijna jest dla dziecka podobnie ważnym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, bowiem to często pierwsza rzeczywiście wielka zabawa dla rodziny, na której dziecko czuje, iż cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Dlatego też rodzice robią wszystko, żeby ten dzień utrwalił się na lata w jego wspomnieniach.

Wyprawić przyjęcie w domu czy wynająć salę komunijną?

Już przed fazą rozsyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą wiedzieć czy podejmą rodzinę we własnym domu czy nieodzowne będzie wynajęcie lokalu. Przyjęcie gości w domu jest najczęściej opcją wtedy, jeśli przygotowujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, lecz to już rzadkie sytuacje. Obiady komunijne zmieniły się w ostatnich latach w głośne eventy rodzinne, w których bierze udział nawet do stu gości, w związku z tym często organizowane są w restauracjach lub domach weselnych. Jeżeli planujemy wynająć najodpowiedniejszy lokal, zalecamy wyruszyć na poszukiwania sali, jak tylko będzie ustalony dzień przyjęcia sakramentu. W okresie komunijnym dużym problemem może stać się także zatrudnienie wolnego dostawcy cateringu, dlatego radzimy wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje na stałe z doświadczoną firmą cateringową, specjalizującą się w opracowaniu dań na komunię. Niezbędne jest także to, żeby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był błyskawiczny i wygodny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – o czym jeszcze pamiętać?

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – zarówno obrządek w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Zwyczajem są również aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc oferować prześliczne, zadbane pomieszczenia. Kolejnym atutem będzie możliwość skorzystania z pobliskiego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie uda się zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich wielu, wypada zastanowić się nad wynajęciem animatora, który urozmaici dzieciom czas wciągającymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy obiadu komunijnego przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice przeważnie dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek nie będzie w źle odbierane, jeśli poinformujemy w zaproszeniu, iż nie zgadzamy się na pewne rodzaje upominków, np. zabawki-pistolety albo quada.

Kontakt z nami:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]