Usługi

Kontenerowy wywóz odpadów – dla kogo?

Prace w ogrodzie, remont mieszkania, opróżnianie piwnicy bądź strychu, budowa lub przebudowa domu – co łączy te, na pierwszy rzut oka zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się pokaźne ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Zniszczone meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, gdy nie możemy przetransportować ich samodzielnie? W takich przypadkach najrozsądniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz śmieci.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala uniknąć wywożenia odpadów do PSZOK-u. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz śmieci decydują się różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zazwyczaj nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest też często wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z dróg wewnętrznych, parkingów, boisk czy trawników.