Usługi

Na czym polega profesjonalny coaching?

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie sesji coachingowych? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na janklusak.pl.

Pełne wykorzystanie własnych możliwości może nie być proste. Czasami przyczyną kłopotów są przeszkody psychologiczne, innym razem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Niezależnie od przyczyny, tego typu trudności bywają bardzo dokuczliwe i często hamują rozwój zawodowy czy osobisty. Co najgorsze, pokonanie ich bez pomocy osób trzecich jest wyjątkowo trudne, a nieraz wręcz niewykonalne. Dlatego warto skorzystać z wiedzy specjalistów. Tym bardziej, iż techniki, z których korzystają dzisiaj coache, w szeregu kazusów okazują się niezmiernie efektywnym narzędziem w przezwyciężaniu przeszkód blokujących ścieżkę do osiągnięcia zaplanowanych celów.

Profesjonalny coaching. Jak wygląda współpraca z coachem?

Praca z coachem rozpoczyna się od obustronnego poznania się. By pojawiły się planowane rezultaty, na wstępie ważne jest bez wątpienia uformowanie specyficznego typu więzi i obopólnej ufności. W toku pierwszych spotkań – które mogą odbywać się za pomocą ogólnodostępnych komunikatorów internetowych czy też przez telefon – coach pozna również zamierzenia, kwalifikacje i charakter swojego klienta oraz omówi z nim plan działania. W toku współpracy zwykle prowadzi się parę sesji coachingowych (w 2-tygodniowych interwałach), trwających przeważnie 1,5 godziny. Ostatnia sesja to natomiast okazja do podsumowania działań oraz ustalenia, jak klient upora się z danymi przeszkodami na własną rękę. To, które tematy będą omawiane w ciągu sesji coachingowych zależy od celów osoby szukającej pomocy – może to być spotęgowanie jego efektywności lub podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia.

Profesjonalny coaching – poszerz swoje kwalifikacje zawodowe bądź personalne

Na coaching warto zdecydować się w rozlicznych przypadkach. Jedną z najpoważniejszych pobudek przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest pragnienie pełnego zagospodarowania własnego potencjału celem poszerzenia umiejętności zawodowych albo personalnych. Coach psycholog potrafi też w zauważalny sposób pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, np. ucząc, w jaki sposób poskramiać lęki, a także pogłębiając poziom satysfakcji.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]