Usługi

Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien Warszawa - poznaj więcej szczegółów o tej usłudze.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być realizowana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby słusznie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to istotne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić optymalną szczelność okna, ale także zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a szczegółowo mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje komplikacje z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wyeliminować.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, warto na domiar tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]