Technologie Usługi

Szacujemy koszt druku 3D. Które czynniki wpływają na cenę?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o druk 3D cennik, uzyskasz na https://cadxpert.pl/aktualnosci/ile-kosztuje-wydruk-3d-odkrywamy-co-wplywa-na-cene-druku-3d/

Opcja zamówienia wydruku 3D każdej makiety, prototypu czy podzespołów z tworzyw sztucznych zdecydowanie redukuje nakłady finansowe ponoszone przez wiele firm. O ile zamiarem przedsiębiorstwa jest stała produkcja, najczęściej decyduje się ono na nabycie własnych profesjonalnych drukarek 3D i przyjęcie do pracy profesjonalistów do ich obsługi. Z kolei jeżeli w grę wchodzi wytwarzanie wyrobu o niskim nakładzie czy też konieczność przygotowania modelu 3D jest sporadyczna, tańszym rozwiązaniem jest zlecenie druku podmiotom zewnętrznym. W takich przypadkach przy opracowaniu planu projektu pojawia się zwykle pytanie: jak określić cenę druku 3D?

Cena druku 3D – bez bez plików STEP i STL zapłacisz więcej

Na końcową cenę wydruku 3D wpływa mnóstwo elementów. Zlecający druk 3D nie zawsze posiada gotowy do druku plik stosownym formacie (STEP bądź STL), na bazie którego można orientacyjnie oszacować koszt realizacji zlecenia. W wielu przypadkach podmiot zlecający opracowuje jedynie szkic projektowy albo prototyp. To sprawia, że cena druku 3D jest adekwatnie wyższa z powodu potrzeby przeniesienia szkicu technicznego do pliku CAD, bądź też przygotowania cyfrowego wzoru z fizycznego przedmiotu z wykorzystaniem skanera 3D. Dodatkowe czynniki, które mocno wpływają na ostateczną cenę wydruku to, rzecz jasna, dobór samej technologii druku, jak również tworzyw, z których wykonany będzie produkt. Równie istotne jest też to, jakie będzie zużycie materiału (zależy to w głównej mierze od tego, czy wydruk ma mieć częściowe czy kompletne wypełnienie i od jego rozmiaru) oraz czy wydrukowany produkt będzie potrzebował dodatkowej obróbki (przykładowo montażu dodatkowych elementów czy wygładzenia).

Jak obliczyć cenę druku 3D?

Nie można jednoznacznie oszacować kosztu druku 3D bez uprzednich konsultacji z firmą, u której zamierzamy wykonać to zlecenie. W tym celu należy przekazać jej plik do wyceny albo, jeżeli go nie mamy, skorzystać z kwestionariusza i dokładnie opisać specyfikę zamówienia. Szacunek kosztu druku 3D przygotowywany przez firmę CADXPERT jest bezpłatny. Eksperci CADXPERT służą również poradą odnośnie wyboru materiału i odpowiedniej technologii druku.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]