Usługi

Utylizacja starych mebli nie musi być problemem

Dowiedz się, komu zlecić wywóz starych mebli Kraków

Każdy z nas na pewno doskonale zna problem, jakie sprawiają rzeczy, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których z przeróżnych powodów nie potrafimy się pozbyć. Żeby nie zagracały przestrzeni domu, najczęściej przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy czy też na strych. Problem jednak w tym, że po pewnym czasie i te pomieszczenia stają się tak ciasne, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to nakłania większość z nas do wykonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, by pozbyć się zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy również, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość bądź dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak bez trudu wywieźć stare meble z piwnicy, poddasza oraz mieszkania.

Zamów odbiór starych mebli i nie mieszaj ich ze zwykłymi śmieciami

Śmieci takie jak sprzęt RTV i AGD, części ram okien, zużyte panele ścienne lub podłogowe czy stare meble nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na śmieci komunalne. Chcąc je wyrzucić, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie przestronnym bagażnikiem samochodu lub przyczepą. Drugie to poczekanie na gminną zbiórkę takich śmieci. Te mają miejsce na ogół w miesięcznych odstępach – do czasu najbliższej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie rupieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odbierze dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona także o legalny recykling zebranych odpadów. Firmy wynajmujące kontenery nierzadko świadczą również profesjonalną asystę przy sprzątaniu piwnicy, poddasza lub całego mieszkania.

Utylizacja mebli – nie tylko składowanie na składowisku

Stare meble, jeżeli będą przewiezione do PSZOK-u bądź przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, wcale nie muszą zostać spalone lub trafić na wysypisko. Po rozebraniu ich na części podstawowe i posortowaniu komponentów podług surowca, z jakiego były wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie są one wykonane, polega zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem stosuje się do złożenia kolejnych szaf, łóżek albo regałów.

Kontakt z nami:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]