Wentylacja i ciepłownictwo

Zastosowanie filtrów kasetowych minipleat i z separatorami aluminiowymi

hepa h13

Przyznajmy to otwarcie: jakość powietrza w naszym kraju zła. Pod tym względem Polska plasuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Regularnie słychać nowe komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też nadal poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, głównie w pomieszczeniach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niezwykle istotne (np. w obiektach służby zdrowia).

Uniwersalne filtry typu minipleat

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od wielu dziesięcioleci. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurach czy budynkach mieszkalnych wspaniale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki są składową smogu. Nie są dla nich trudnością także większe zanieczyszczenia, jak włókna, pyłki roślin bądź spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 lub F9 trzeba wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich produkcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa posiadają ramę z ocynkowanej stali cechującą się ogromną wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgoć) oraz uszkodzenia. Wydajny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż filtry te mają wysoką żywotność. Filtry minipleat produkowane są w wielu rozmiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie trzeba zachować wysokie normy sterylności

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o stanowczo wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wilgoć, co pozwala na efektywną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są tam, gdzie powinny być zachowane wysokie standardy sterylności powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych przemysłu farmaceutycznej.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Kontakt z nami:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46