Zagadnienia motoryzacyjne

Wybór kasku na motor

Jeśli chcesz kupić kaskowi na motor, odwiedź tę stronę.

Nie ma znaczenia, jaki posiadasz jednoślad ani to, czy przebywasz na nim drogę do miejsca pracy, jedziesz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie wyprawy – kask to obligatoryjny składnik garderoby każdego motocyklisty, ponieważ gwarantuje mu bezpieczeństwo, zabezpieczając głowę w razie upadku.

Odpowiedni kask na motocykl, czyli który? / Dobry kask na motor / Jaki polecamy kask na motor? / Jaki warto wybrać kask na motocykl?

Zastanawiasz się, czym kierować się podczas wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, dlatego zdecyduj się na kask lubianej marki, takiej jak HJC, jaki jak najpoprawniej odpowiada twoim potrzebom.
Na rynku ofert dostępne są przeróżne typy kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, przeznaczone do jazdy w terenie. Czym pojedyncze typy kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najatrakcyjniejsze kaski na motor to kaski integralne, jakich skorupa wykonana jest z pojedynczego kawałka tworzywa. Są one najbezpieczniejszym wariantem kasków. Kaski szczękowe pozwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, ażeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają asekuracji szczęki, są więc mniej bezpieczne – wskutek tego rekomenduje się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Równolegle kaski otwarte są najbardziej wygodne. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, które dodatkowo posiadają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask HJC

HJC to pierwszorzędna marka, doceniana przez motocyklistów na całym globie. Kaski HJC są wysokiej jakości, poddawane obszernej liczbie testów – a równolegle mają dostępne ceny. W ofercie HJC są również kaski integralne, jak i szczękowe, otwarte i enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, jakie to właśnie dzięki zastosowanym tworzywom są niezwykle lekkie, a zarazem nadzwyczaj wytrzymałe.
Pośród kasków HJC są także repliki, inaczej kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, oraz DC Comics.

Kontakt z nami:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]